Zanim kupisz M4

Contact An Agent

Dość systematycznie mamy okazję słyszeć o kolejnych zmianach na rynku nieruchomości. Z jednej strony bombardowani jesteśmy informacjami o spadkach czy też wzrostach cen. Z drugiej zaś o nowych pomysłach i sposobach jakie oferują nam Państwo oraz wszelkiego rodzaju instytucje które mogą nam pomóc w zdobyciu nowego lokum.
Nie da się ukryć, że decyzji o kupnie mieszkania, która w przeważającej liczbie przypadków połączona jest z koniecznością zaciągnięcia kredytu, nie podejmujemy z dnia na dzień. Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę od wpisania w wyszukiwarce frazy nieruchomości bielsko, by móc lepiej ocenić sytuację w branży. Wiedząc jaki jest koszt mieszkania, które spełnia nasze oczekiwania, łatwiej jest nam podejmować kolejne decyzje. A jest ich wiele. Musimy chociażby ocenić swoją zdolność kredytową. Może się okazać, że z powodu zbyt małych dochodów, czy też niesumiennie spłacanych wcześniej zaciągniętych zaległości, bank odmówi nam udzielenia pożyczki w potrzebnej nam wysokości. Na szczęście coraz częściej banki zauważają wydatki, jakie czekają właścicieli nie zawsze dosłownie nowych mieszkań. Tym samym gotowe są pożyczyć nam więcej, niż teoretycznie potrzebujemy.
Kupując mieszkanie powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim powinniśmy „przewidzieć” jak najwięcej dodatkowych wydatków związanych z przeprowadzką. Szczególnie kiedy wahamy się pomiędzy zakupem mieszkania nowego, a „starego”. Często to najprostszy sposób na oszczędzenie nawet kilkunastu tysięcy, jakich potrzeba na zaadaptowanie nowego wnętrza.